محصولات رویای سلامت

شیره با ارده بهترین صبحانه است چرا که باعث ازبین برنده زخم های چرکی، تسکین دهنده درد، درمانگر اختلالات کبد و کلیه ای، از بین برنده استخوان درد و درد مفاصل.

برای جلوگیری از پوکی استخوان میتوانید موارد زیر را در برنامه غذایی خود اضافه کنید.

ناشتا ارده با عسل، صبح ها شیر عسل، ظهرها شیر خرما، عصرانه سویق سنجد با شیر یا مخلوط شیر توت، خرما و انگور و شب ها هم مغز گردو با پنیر

سوالات متداول در رابطه با سویق

مواد اولیه سویق رویای سلامت محصولات ارگانیک که غالبا جو وگندم میباشند از نوع دیم( عمدتا از خراسان و یا غرب کشور) بوده ؛و چون غلات تراریخته جوانه نمیزنند و عقیم میباشند و از محصولات تولیدی شرکت انواع جوانه میباشد؛ امکان استفاده از مواد اولیه تراریخته نیست ؛ ضمن اینکه از الزامات تولید محصولات غذایی در اداره بهداشت ؛مشخص کردن نوع ماده اولیه از نظر تراریخته بودن یا نبودن بر روی لیبل محصول میباشد ( تولید کنندگان مواد غذایی در صورت استفاده از مواد اولیه تراریخته ملزم به درج کلمه تراریخته روی لیبل میباشند) ؛ طی تعهد محضری مسوول فنی شرکت و مدیر عامل شرکت به معاونت غذا دارو دانشگاه علوم پزشکی مستقر در شهرستان واحد تولیدی ؛ این موضوع( عدم تراریخته بودن محصول) از سوی شرکت رویای سلامت ؛ تضمین گردیده است.
و اداره بهداشت مربوطه به صورت رندوم از محصولات نمونه برداری نموده و کنترل مینماید.

متاسفانه سویق های تولید شده مشابه در سطح بازار که با قیمتهای بسیار پایینی هم عرضه میشوند ؛ بعضا از ارد نانوایی( حاوی اهن افزوده و تراریخته …..) و یا گندم و جو تراریخته که نصف قیمت میباشند؛ استفاده شده که عدم کنترل و نظارت بر روند تولید ؛اثرات فیزیولوژیکی مورد انتظار بر روی بدن را نداشته و موجب اسیب های جدی به سلامت افراد میگردد.

شرکت رویای سلامت علاوه بر کنترل توسط دانشگاه علوم پزشکی ؛ به صورت داوطلبانه تحت کنترل شرکت بازرسی پارس گواه ،نماینده انحصاری شرکت BCS المان بوده و پارامترهای ارگانیک کنترل کیفی میگردد که بعد از ازمایشات فنی و خاص؛شرکت رویای سلامت؛مفتخر به دریافت گواهینامه ارگانیک از شرکت مزبور نیز گردیده است.
مجوز ارگانیک سویق شرکت رویای سلامت به شماره
PARS_CERT_08_831_97_98
قابل استعلام میباشد.
این مجوز به لحاظ حصول اطمینان مصرف کنندگان عزیز از عدم استفاده سم و کود و مواد شیمیایی در تولیدات رویای سلامت ؛حایز اهمیت بوده و به دلیل عدم استفاده از مواد شیمیایی در فرایند بسته بندی ( بویژه استفاده از گاز ازت که یک روال تعریف شده در صنایع غذایی میباشد و مانع از خراب شدن محصول در شرایط دمایی متفاوت میگردد ) بر روی لیبل بسته بندی محصولات سویق رویای سلامت با افتخار درج شده است که در صورت تغیر شکل ظاهری و یا بو و طعم ؛ به فروشنده عودت گردد.

هر چند موضوع اخیر ؛موجبات نارضایتی قلیلی از مشتریان عزیزی که به دلیل عدم رعایت دمای مناسب برای نگهداری محصول در پروسه خرید ( انبار؛ مغازه و یا حمل ونقل) موجب عودت محصولشان شده است ؛ و برای تعویض محصول متحمل اذیت گردیده اند ؛ ولی خود این خراب شدن در شرایط نامساعد ؛ دلیل بر عدم استفاده از مواد نگهدارنده بوده و در این خصوص ترجیح میدهیم نارضایتی مشتریان را با توضیح مطالب فوق برطرف نماییم هر چند که متاسفانه از سوی خیلی از همکاران که نگاه سطحی و تجاری به موضوع نارضایتی مشتری از خراب شدن محصول دارند ؛ تحت فشار هستیم که به مانند سایر تولید کنندگان از گاز ازت استفاده کنیم،
ولی تاکنون شرکت رویای سلامت علی رغم متضرر شدن از محل عودت محصولات خراب شده ؛ تسلیم این فشارها نشده و ان شاالله همین مسیر ( عدم استفاده از نگهدارنده) جهت تولید محصول سویق ادامه خواهد داشت.

برای شرکت رویای سلامت؛ علاوه بر گواهینامه ارگانیک و مجوز بهداشت ؛ این مهم خواهد بود که سویق تولید شده را با اطمینان، فرزندان مدیران شرکت رویای سلامت( از دو ماهه تا 14 ساله) مصرف نموده و هیچ نگرانی بابت موارد مطرح شده نخواهند داشت. وسلامتی همه مشتریان عزیز همانند فرزندانمان برایمان مهم بوده و در قبال ان مسئول بوده و هستیم.

در تهیه سویق های رویای سلامت از میوه خشک شده استفاده شده و متاسفانه در سایر محصولات غذایی غالبا از اسانس میوه استفاده میشود که فوق العاده به محصول طعم میوه را می‌دهد، که ما به لحاظ ارگانیک بودن محصول ،اصلا از اسانس استفاده نمیکنیم ، و میزان میوه مورد استفاده در سویق ها بنا به نیاز و ارزش غذایی مورد نظر محدود بوده و اضافه کردن میزان بیشتر مورد نظر نمیباشد ، البته در نوع آناناس ، کاکایو و مخصوصا نارگیل ، طعم و مزه کاملا ملموس میباشد.

به طور کلی سویق های رویای سلامت ، سه گروه هستند،
۱-سویق های مفرد( سویق گندم، سویق جو، سویق عدس، سویق برنج و…)
که بنا به خواص هر سویق ( در توضیحات محصول به صورت مبسوط شرح داده شده)
مورد استفاده قرار میگیرد

۲-سویق های ۵ غله ترکیبی ویژه خردسالان ، بانوان باردار و بانوان شیرده ، این سویق ها به صورت ترکیب آماده مصرف و شیرین شده با شکر قهوه ای ومخلوط شده با انواع میوه خشک ( موز، هلو، آناناس،نارگیل ، کاکایو، سیب و…) هستند که مناسب برای کودکان از ۲ سالگی به بالا و همچنین بسیار پر فایده برای بانوان باردار و بانوان شیرده( منبع غنی اسید فولیک و فیبر) میباشد.
ضمنا دو نوع سویق ۵ غله خرما و توت فاقد شکر قهوه ای بوده و همان میوه توت و خرما به عنوان شیرین کننده استفاده شده است.این محصولات در سه بسته بندی ۴۰۰ گرمیpet، کارتن ۲۰۰ گرمی، قوطی آسان بازشو ۴۰۰ گرمی و قوطی متالایز۱۷۰ گرمی موجود میباشد.

۳-سویق های رژیمی و‌درمانی: این سویق ها در نوع رژیمی آن شامل ۴ غله و ۵ غله بسیار مناسب ورزشکاران بوده که فاقد شکر میباشد و بهتر است آقایان بزرگسال هم از این دو محصول اخیر ( ویا سویق ۵ غله شیرین شده با خرما و یا توت) استفاده کنند ، چون بنا به فرمایش بزرگان ، استفاده سویق با شکر موجب ضعف جنسی برای آقایان بزرگسال میگردد، در این حالت می‌توانید از انواع عسل های طبیعی و شیره های رویای سلامت به عنوان شیرین کننده استفاده بفرمایید.
سایر سویق های ترکیبی بسته به نوع بیماری با گیاهان دارویی مرتبط ترکیب شده که اثر مکمل درمان داشته مثل سویق دیابت ، سویق لاغری، چاقی ، کبد چرب، چربی خون و…

اسیدهای آمینه پیش ساز پروتئین ها می باشند. در میان این اسیدآمینه ها، دو اسیدآمینه #متیونین و #سیستئین برای رشد و جلوگیری از #ریزش_مو ضروری هستند.

سیستئین: بدون شک سیستئین ضروری ترین اسیدآمینه برای مو می باشد. این اسیدآمینه سولفور دار بافت و قدرت مو را بهبود میبخشد و به عنوان یک آنتی اکسیدان بالقوه از آسیب مو  توسط نور جلوگیری می کند. سلامت و رویش مو شما در گرو مصرف کافی این اسیدآمینه است.

متیونین:  همان طور که می دانید برخی از ریزش موها به علت چرب بودن پوست سر است. متیونین،آمینواسیدی ست با قابلیت جلوگیری از تجمع چربی در قسمت های مختف بدن، از طرفی با افزایش خون رسانی به فولیکول های مو و ایفای نقش در ساخت کلاژن به رشد و استحکام مو کمک می کند.

منابع: گوشت ها، تخم مرغ، لبنیات،مغزها، سیر ، پیاز ، بروکلی و سویق جو و گندم

اما برای خون رسانی بهتر به فولیکول های مو میتوانید از انواع شیره جات مانند : شیره انگور، سه شیره، چهارشیره، …. و سویق خونساز به همراه عسل های تک گیاه مانند : گون، آویشن ، … و شربت انگبین نیز استفاده کنید.

بله
مصرف سویق موجب وزن گیری بویژه در اطفال میگردد و این چاق شدن به واسطه سویق ؛دلیلی هست که بعضا بانوان به دلیل جلوگیری از به هم ریختن تناسب اندام وچاقی ؛از مصرف ان خودداری میکنند.
لازم به ذکر است که سویق گندم موجب چاقی میشود ؛و لذا چنانچه نگران این موضوع هستید میتوانید از سویق جو استفاده کنید که ضمن بهره بردن از خواص استثنایی سویق؛ اتفاقا موجب لاغری مطلوب( حذف چربی های اضافی ) نیز میگردد.

مقدمه

سویق، از مهم ترین خوراک هایی است که در احادیث ائمه علیهم السلام به مصرف آن سفارش، و خواص متعدد و مفیدی برای آن ذکر شده است. حضرات معصومین علیهم السلام خوردن سویق را امری الهی بیان فرموده اند.

سویق انواع مختلفی دارد که خواص و اثرات هر کدام بسته به محتوای آن متفاوت است. مباحث مربوط به انواع سویق، خواص، روش تهیۀ سویق و دیگر مباحث؛ به صورت مقالاتی جداگانه در سایت سویق بررسی شده است.

این نوشته به روش های مصرف سویق می پردازد.

روش های مصرف سویق

روش مصرف سویق، ارتباط مستقیم با نام آن دارد. عرب سویق را سویق نامید چون غذایی است که نیاز به جویدن ندارد و می توان آن را بدون جویدن قورت داد و به این دلیل که به سوی حلق سوق داده می شود، به آن سویق می گویند.

و انما سُمِّى بذلك لانْسِيَاقه فى الحَلْق‏ و …‏[۱]
السَّوِيقُ‏ سمّي‏ لِانْسِوَاقِهِ‏ في الحلق‏ من غير مضغ.[۲]

بررسی تمام روایات در مورد سویق نشان می دهد برای خوردن سویق از افعال مصادر شرب و سقی که هر دو به معنای نوشیدن است، استفاده شده است. بنابراین خوردن سویق به هر شکلی که باشد، نیازی به جویدن ندارد.

مجموع روایات حضرات معصومین، شش روش کلی برای خوردن سویق بیان می کند:

۱) خشک

مصرف خشک و ناشتای سویق فقط برای دفع غلبۀ طبایع کاربرد دارد که مباحث و روایات آن در دیگر مقالات سایت آورده شده است.

۲) شربت

شامل سویق، شیر و آب که قرائن تاریخی نشان می دهد عرب از این نوشیدنی در شرایط سخت جنگی و تشنگی شدید استفاده می کرده است.

حُضَيْنَ بْنَ الْمُنْذِرِ يَقُولُ‏: أَعْطَانِي عَلِيٌّ الرَّايَةَ ثُمَّ قَالَ: «سِرْ عَلَى اسْمِ اللَّهِ يَا حُضَيْنُ‏ وَ اعْلَمْ أَنَّهُ لَا يَخْفِقُ عَلَى رَأْسِكَ رَايَةٌ أَبَداً مِثْلُهَا إِنَّهَا رَايَةُ رَسُولِ اللَّهِ ص». قَالَ وَ قَدْ كَانَ حُرَيْثُ بْنُ جَابِرٍ نَازِلًا بَيْنَ الْعَسْكَرَيْنِ فِي قُبَّةٍ لَهُ حَمْرَاءَ وَ كَانَ إِذَا الْتَقَى النَّاسَ لِلْقِتَالِ أَمَدَّهُمْ بِالشَّرَابِ مِنَ اللَّبَنِ وَ السَّوِيقِ‏ وَ الْمَاءِ وَ يُطْعِمُهُمْ اللَّحْمَ وَ الثَّرِيدَ …[۳]

حضین بن منذر می گوید: امیرالمؤمنین پرچم را به دست من داد و فرمود: با نام خدا حرکت کن و بدان که هیچ گاه پرچمی مثل این بر سرت تکان نمی خورد. این پرچم رسول خدا ص است. این را گفت در حالی که حریث بن جابر پیاده بین دو لشکر زیر قبۀ قرمزی که برای او بود حرکت می کرد و به کسانی که می جنگیدند، شربتی از شیر و سویق و آب می داد

أَنَّ الْأَبَانِيَّ كَانَ بَعْدَ ذَلِكَ يَصِيحُ مِنَ الْحَرِّ فِي بَطْنِهِ وَ الْبَرْدِ فِي ظَهْرِهِ وَ بَيْنَ يَدَيْهِ الْمَرَاوِحُ وَ الثَّلْجُ وَ خَلْفَهُ الْكَانُونُ وَ هُوَ يَقُولُ اسْقُونِي أَهْلَكَنِيَ الْعَطَشُ فَيُؤْتَى بِالْعُسِّ فِيهِ الْمَاءُ وَ اللَّبَنُ وَ السَّوِيقُ‏ يَكْفِي جَمَاعَةً فَيَشْرَبُهُ ثُمَّ يَقُولُ اسْقُونِي فَمَا زَالَ كَذَلِكَ حَتَّى انْقَدَّتْ بَطْنُهُ كَانْقِدَادِ الْبَعِيرِ.[۴]

بعد از واقعۀ عاشورا ابانی(خولی) از گرمایی که درون شکم و سرمایی که در کمرش بود فریاد می زد و در حالی که مقابلش بادزن ها و یخ و پشت
سرش منقل آتش بود، دائم می گفت بنوشانیدم عطش هلاکم کرد و کاسه ای برایش آورده می شد که در آن آب و شیر و سویق به اندازه ای بود که
جماعتی را سیراب می کرد; او می نوشید و باز می گفت بنوشانیدم. و همیشه بر همین حال بود تا این که شکمش مانند شکم شتر شکافته شد

۳) به صورت ملتوت

ملتوت در لغت به معنای روغن زده شده است.

و سويق‏ مَزْيُوتٌ بالزيت: ملتوت‏. [۵]
قال الأَصمعي: … و سَوِيقٌ‏ حافٌ‏: يابِسٌ غير ملتوت‏، و قيل: هو ما لم يُلَتَّ بسمْن و لا زيت‏.[۶]

و قال اللَّيْثُ: سَويقٌ‏ حَافٌ‏: أي‏ غيرُ مَلْتُوتٍ‏، وَ قَال أَعْرَابِي: أَتَوْنا بعَصِيدةٍ قد حُفَّتْ‏، فكأَنَّهَا عَقِبٌ فيها شُقُوقٌ، وَ قيل: هو ما لم يُلَتَّ بسَمْن و لا زَيْتٍ‏.[۷]

بنابراین سویق ملتوت سویقی است که با روغن زیتون یا روغن زرد گاوی آغشته شود. قرائن نشان می دهد، رایج ترین روش مصرف سویق باید همین روش باشد. در واقع سویق ملتوت همان حلوایی است که امروزه در اکثر شهرهای کشورمان استفاده می شود. البته از مهمترین ارکان حلوا، شکری است که به آن اضافه می شود و اسم حلوا نیز به خاطر شیرینی شکر است و حتماً از دیگر ارکان آن، روغن است.

از طرفی آنچه باعث می شود سویق، راحت و بدون جویدن از حلق پایین برود، همین روغنی است که به آن اضافه می شود. این حالت از سویق با تعریف سویق مطابقت بیشتری دارد. بنابراین در حالت عادی، یعنی حالتی که قرار نیست با سویق اصلاح مزاج صورت گیرد باید به این روش مصرف شود.

۴) به صورت مرطوب

این سویق برای رفع عطش همراه با شکر استفاده می شود که مباحث آن در جای خود آمده است.

۵) به صورت شسته

خواص این سویق در محل خود بیان شده است. آنچه مانده روش شست و شوی سویق است. در منابع طبی اهل بیت علیهم السلام تا کنون هیچ روشی برای شستشوی سویق یافت نشده است.

اکثر منابع طب سنتی به این علت که تفت دادن را مقدم بر آسیاب کرده اند، زمان شستن آن را پس از تفت می دانند. روش های شست و شو نیز در این کتب متفاوت است. در اکثر آنها دستور آمده حبوبات پس از تفت دادن یک مرتبه در آب جوش ریخته و پس از سرد شدن یک مرتبه هم با آب سرد شسته شود.[۹]

ثابت شد که سویق دو رکن دارد. طبخ و آسیاب؛ پس اگر یکی از ارکان نباشد، هنوز سویق تشکیل نشده است. همچنین فضیلت تفت دادن بعد از آسیاب با قرائن موجود مشخص شد. نتیجه این که سویق شسته باید از شستن سویق حاصل شود، نه از حبوبات تفت داده شده. قرائن موجود در روایات هم بر همین روش اشاره دارند.

وَ قَلَّبْتَهُ مِنْ إِنَائِهِ إِلَى إِنَاءٍ[۸] این مفهوم، یعنی خوب هم زدن مشخص می کند که مخلوط کردن آب با آرد مشقت دارد و باید خوب به هم زده شود. این که چگونه به این روش سویق را می شسته اند واضح نیست. بهتر است هر حجم از سویق با سه تا پنج برابر آب، خوب مخلوط شود و در پارچه ای تمیز ریخته و پس از فشار، آب آن تخلیه شود.

خروج آب در دفعات اول به سختی انجام می گیرد ولی به تدریج با کاهش نشاسته در دفعات بعدی خروج آب راحت تر می شود. باید دقت داشت پس از مرحلۀ هفتم با فشار زیاد آب باقیمانده به طور کامل خارج گردد و سویق شسته شده در معرض هوا سریع خشک شود تا کپک نزند. مخصوصاً سویق جو که ساعتی پس از مرطوب شدن فاسد می شود.

۶) همراه با شکر

در مقاله ای جداگانه با عنوان مقاله مصرف سویق و شکر به طور مفصل در مورد مصرف سویق با شکر بحث شده است. خلاصه این که دسته ای از روایات گویای این مطلب هستند که سویق و شکر در همه ی احوال قابل استفاده بوده و در تمام شرایط مناسب است. مقصود این است که مانند سویق خشک که برای اصلاح مزاج مصرف می شود لازم نیست بدن در شرایط خاصی باشد تا از این سویق استفاده شود بلکه بی هیچ قید و شرطی سویق با شکر قابل استفاده است.

…«اسْقِيهِ السَّوِيقَ‏ وَ السُّكَّرَ فَإِنَّهُ يُنْبِتُ اللَّحْمَ وَ يَشُدُّ الْعَظْمَ»[۱۰]
… به او سویق و شکر بخوران چراکه گوشت را می رویاند و استخوان را محکم می کند.

بررسی دستۀ دیگری از روایات نشان می دهد سویق با شکر باعث خنک شدن بدن می شود. در واقع از این ترکیب موقعی می توان استفاده کرد که حالت عطش یا گرمازدگی بر انسان غلبه کن:

عَنْ أَبِي هَاشِمٍ الْجَعْفَرِيِّ قَالَ‏ كُنْتُ فِي مَجْلِسِ الرِّضَا ع فَعَطِشْتُ عَطَشاً شَدِيداً وَ تَهَيَّبْتُهُ أَنْ أَسْتَسْقِيَ فِي مَجْلِسِهِ فَدَعَا بِمَاءٍ فَشَرِبَ مِنْهُ جُرْعَةً ثُمَّ قَالَ يَا أَبَا هَاشِمٍ اشْرَبْ فَإِنَّهُ بَارِدٌ طَيِّبٌ فَشَرِبْتُ. ثُمَّ عَطِشْتُ عَطَشَةً أُخْرَى فَنَظَرَ إِلَى الْخَادِمِ وَ قَالَ شَرْبَةً مِنْ مَاءٍ وَ سَوِيقٍ‏ وَ سُكَّرٍ ثُمَّ قَالَ لَهُ بُلَّ السَّوِيقَ‏ وَ انْثُرْ عَلَيْهِ السُّكَّرَ بَعْدَ بَلِّهِ. وَ قَالَ اشْرَبْ يَا أَبَا هَاشِمٍ فَإِنَّهُ يَقْطَعُ الْعَطَش‏[۱۱]

ابو هاشم جعفری نقل کرده است: در جلسه ای که امام رضا ع ترتیب داده بود حضور داشتم. به شدت تشنه شدم و حضرت را به خوف انداختم که در مجلست به بیماری استسقا دچار می شوم. حضرت دستور داد آب آوردند. حضرت جرعه ای از آن میل کرد و سپس فرمود: ای اباهاشم، بنوش که سرد و گوارا است. پس نوشیدم.

دوباره شدیدا تشنه شدم. پس حضرت رو به خادمش کرد و فرمود: به مقدار یک وعده از آب و سویق و شکر بیاورید، و اضافه کرد: سویق را مرطوب کن و پس از آن که مرطوب کردی، شکر بر آن بپاش، و فرمود: بنوش اباهاشم؛ چراکه عطش را قطع می کند.

نکتۀ مهم آن که این نوع عطش، عطشی غیر معمول است؛ چراکه امام بار اول برای اباهاشم درخواست آب خنک می کنند. به دیگر سخن طبیعت بدن انسان به گونه ای است که وقتی تشنه می شود باید برای برطرف شدن آن، آب میل کند. مصرف سویق به این صورت هنگامی است که تشنگی با نوشیدن آب برطرف نمی شود.

از ترکیب سویق و شکر به عنوان یکی از مهمترین توشه ها در مسافرت مخصوصاً مسافرت به مناطق گرم استفاده می شود. امام سجاد (ع) در مسافرت از مدینه به مکه در مراسم حج یا عمره از بهترین توشه ها که یکی از آن ها سویق شیرین است بهره می برده اند.

َنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ: كَانَ عَلِيُّ بْنُ الْحُسَيْنِ ع إِذَا سَافَرَ إِلَى مَكَّةَ لِلْحَجِّ وَ الْعُمْرَةِ تَزَوَّدَ مِنْ أَطْيَبِ الزَّادِ مِنَ اللَّوْزِ وَ السُّكَّرِ وَ السَّوِيقِ‏ الْمُحَمَّضِ وَ الْمُحَلَّى‏ قَالَ وَ حَدَّثَنِي بِهِ يَعْقُوبُ بْنُ يَزِيدَ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ سِنَانٍ وَ مُحَمَّدُ بْنُ أَبِي عُمَيْرٍ عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ سِنَانٍ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع‏.[۱۲]

از امام صادق (ع) نقل شده که فرمودند: امام سجاد (ع) هرگاه برای حج یا عمره به مکه مسافرت می کردند از بهترین توشه ها برمی گزیدند. از بادام و شکر و سویق ترش و شیرین. راوی ادامه داد: این را یعقوب بن یزید از محمدبن سنان و محمدبن ابی عمیر از عبدالله بی سنان از امام صادق ع برایم روایت کردند

مجموع این روایات نشان می دهد سویق و شکر از بهترین توشه ها در سفر مخصوصاً مناطق گرم است.
در مقابل این روایات، دو روایت در رابطه با سویق و شکر وارد شده است که در برخورد ابتدایی از آن ها نهی مصرف سویق و شکر برداشت می شود ولی در مقاله مصرف سویق و شکر به طور مفصل مورد بررسی قرار گرفته و بطلان آن اثبات شده است. در مجموع برداشت می شود که سویق با شکر غذایی مناسب و مقوی است.

از طرفی باید این واقعیت را پذیرفت که روش خوردن سویق موضوعیت ندارد، مگر آنجا که روشی خاص باعث اثری خاص شود؛ مثل سویق خشک که باعث اصلاح مزاج می شود.

در چندین موضع بیان شد که این عدم موضوعیت، ذاتی و تکوینی انسان است. روایاتی که در مورد خواص رویاندن گوشت و استخوان سازی سویق وارد شده، هر یک خوردن آن را به شکلی بیان کرده اند که با دیگری متفاوت است؛ همین مطلب بیانگر موضوعیت نداشتن روش مصرف سویق است.

فَبَعثَ إِلَيْهَا: اسْقِيهِ السَّوِيقَ‏ وَ السُّكَّرَ فَإِنَّهُ يُنْبِتُ اللَّحْمَ وَ يَشُدُّ الْعَظْمَ.[۱۴] امام برای او پیغام داد که به او سویق و شکر بخوران؛ چراکه گوشت را می رویاند و استخوان را محکم می کند.

عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ مُسْكَانَ قَالَ سَمِعْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع يَقُولُ‏ شَرْبَةُ السَّوِيقِ بِالزَّيْتِ تُنْبِتُ اللَّحْمَ وَ تَشُدُّ الْعَظْمَ وَ تَرِقُّ الْبَشَرَةَ وَ تَزِيدُ فِي الْبَاهِ.‏[۱۵] امام صادق (ع) می فرمایند: سویق با روغن زیتون، گوشت را می رویاند، استخوان ها را محکم می کند، پوست را شفاف می سازد و قوای جنسی را افزایش می دهد.

…فَقَالَ مَا يَمْنَعُكَ مِنَ السَّوِيقِ‏ اشْرَبْهُ وَ مُرْ أَهْلَكَ بِهِ فَإِنَّهُ يُنْبِتُ اللَّحْمَ وَ يَشُدُّ الْعَظْمَ وَ …[۱۶]
…امام فرمود: چه چیزی تو را از خوردن سویق منع می کند؟ بخور و به خانواده ات بخوران؛ چراکه سویق، گوشت را می رویاند و استخوان را محکم می کند و …

منابع

[۱] . المخصص، ج‏۵، ص۸
[۲] . مفردات ألفاظ القرآن، ص۴۳۶
[۳] . وقعة صفين، ص۳۰۰
[۴] . مثير الأحزان، ص ۷۱
[۵] . التحقيق في كلمات القرآن الكريم، ج‏۴، ص ۳۶۷
[۶] . لسان العرب، ج‏۹، ص۵۰
[۷] . تاج العروس من جواهر القاموس، ج‏۱۲، ص ۱۴۳
[۸] . المحاسن، ج‏۲، ص۴۸۸ و فی الكافي (ط – الإسلامية)، ج‏۶، ص۳۰۵ إِنَاءٍ بدل عن إِنَائِهِ و فی مكارم الأخلاق، ص۱۹۲ حذف ب آخَرَ فَهُوَ

[۹] . تحفة المؤمنین، ج۲، ص۴۳
[۱۰] . قرب الإسناد (ط – الحديثة)، متن، ص۴۴
[۱۱] . الخرائج و الجرائح، ج‏۲، ص۶۶۰
[۱۲] . المحاسن، ج‏۲، ص ۳۶۰ ، من لا يحضره الفقيه، ج‏۲، ص ۲۸۱ و ذکر فی الكافي (ط – الإسلامية)، ج‏۸ ، ص ۲۹۷ المحمص بصاد المهملة و إِلَى الْحَجِّ بدل عن إِلَى مَكَّةَ [۱۳] . مناقب آل أبي طالب عليهم السلام (لابن شهرآشوب) ، ج‏۴، ص۱۳۶ و فی تفسير نور الثقلين، ج‏۳، ص۴۴۵ ذکر الرَّجُلِ بالحاء المهملة
[۱۴] . قرب الإسناد (ط – الحديثة)، ص۴۴
[۱۵] . المحاسن، ج‏۲ ،ص۴۸۸ / و فی الكافي (ط – الإسلامية)، ج‏۶، ص۳۰۵ شُرْبُ بدل عن شَرْبَةُ و تکون الضمائر مذکرة بتبعها
[۱۶] . طب الأئمة عليهم السلام، ص۸۸