سلامت

تاثیرات تغذیه سالم بر سلامت بدن و ذهن

عقل سالم در بدن سالم است!

این ضرب المثل نشان می دهد سعی و تلاش انسان برای سالم نگه داشتن بدنش پیشینه ای قدیمی و دور و دراز دارد. چه آن زمان که انسان های نخستین از پوشش و سرپناه و تناول غذا استفاده می کردند چه انسان امروزی که به روش های صنعتی و سنتی برای حفظ سلامتش در تلاش است.

انتخاب با شماست پیشگیری یا درمان؟

چیزی که برای ما همیشه دغدغه بوده و هست پیشگیری از بروز بیماری است. به دیگر سخن ما به دنبال تندرستی شما هستیم پیش از آنکه دچار بیماری شوید. هزینه هایی که یک شهروند برای درمان بیماری متحمل می شود به مراتب خیلی بیشتر از هزینه هایی است که پیش از از دست دادن سلامتش پرداخت می کند. همه ی ما با درد های بی امان در هنگام مریضی آشنا هستیم و تحمل این درد ها نه تنها ما بلکه خانواده و اطرافیان و نزدیکان را نیز تحت شعاع قرار می دهد.

یقینا قرص های شیمیایی هر یک عوارض خاص خودش را به همراه دارد. از آنجا که طبیعت عنصر مهمی است و در سلامتی ما نقش دارد امروزه افراد بسیاری به سمت طب سنتی،  مصرف داروهای گیاهی و داشتن تغذیه سالم روی آورده اند. البته که بی نتیجه هم نمانده اند! اگر اکنون شما اینجا و در حال مطالعه این متن هستید خداوند متعال را شکرگزار باشید و از نعمت های بی حد و مرزی که در اختیار شما قرار داده است به نحو احسن بهره ببرید.

ما در رویای سلامت در حال فعالیتیم که شما هیچ وقت در رویای سلامت به سر نبرید و صحت تن را در آغوش داشته باشید. محصولات جدید ما که از این پس در فروشگاه رویای سلامت می توانید خریداری کنید و با آن یک تغذیه مقوی داشته باشید شیره های متنوع در کیفیت های بالاست. داشتن یک رژیم غذایی و تغذیه سالم شما را از بیماری های بسیاری دور نگه می دارد.

چه بلایی بر سر تغذیه سالم خانواده های ایرانی آمده است؟

با صنعتی شدن خوراکی ها و کوچک کوچک تر شدن خانه ها دیگر کسی زحمت تهیه شیره را به جان نمی خرد. با آن که یک تغذیه سالم برای بدن محسوب می شود، اما نقشش در میان سفره های ایرانی رنگ باخته است. تغییر در برنامه غذایی رنگارنگی سفره ی صبحانه خانوار ایرانی را کم کرده است، تنوع مواد غذایی مصرفی پایین آمده و روند زندگی ها به سمت و سویی کشیده شده است که خیلی از ایرانیان وعده غذایی صبحانه را از روز هایشان حذف کرده اند.

چرا باید وعده صبحانه را در زندگی جدی بگیریم؟

خوردن یک تغذیه سالم در صبحانه نه تنها برای بزرگسالان که حتی برای رشد بهتر کودکان هم مفید تلقی می شود. ابتدایی ترین وعده غذایی یک فرد علاوه بر با نشاط سازی، در کارکرد صحیح مغز نیز نقش دارد. صبحانه با تحریک متابولیسم(سوخت و ساز) بدن در حفظ تناسب اندام و حتی کاهش وزن نیز موثر است.

یکی دیگر از دلایل مصرف صبحانه و تغذیه مقوی ایجاد تعادل در قند خون، جلوگیری از تپش قلب، احساس ضعف و لرزش، بی حالی و… است. کسانی که وعده صبحانه شان را می خورند سبک زندگی سالم تری دارند؛ آنها عادات درست بیشتری را وارد زندگیشان می کنند و خوش خلق و خو تر از مردمانی هستند که این وعده را نادیده گرفته اند.

بچه هایی که در سن رشد قرار دارند با نخوردن صبحانه در مدرسه زودتر خسته می شوند و دامنه ی یادگیری آنها به شدت افت پیدا می کند. خواسته ی محققان و دانشمندان خوردن یک وعده ی غول آسا از انواع پروتئین و کربوهیدرات ها نیست بلکه میل کردن به اندازه و کافی یک تغذیه سالم هم برای سوخت رساندن به ماشین پیچیده ی مغز انسان کافی است.

برای صبحانه بهتر است پروتئین مصرف کنیم یا کربوهیدرات؟

مدت هاست که مردم سراسر جهان  این سوال را می پرسند که برای صبحانه کربوهیدرات مصرف کنیم یا پروتئین؟

جنگ بر سر انتخاب کربوهیدرات و پروتئین هیچ گاه تمامی ندارد. اما میل و امیال افراد را در موقعیت های مختلف جغرافیایی و سلیقه ی آنها در انتخاب جزئیات یک وعده تغذیه سالم را نباید نادیده گرفت.

کام خیلی از افراد در هنگام صبح مزه ی تلخی دارد. احساس این مزه به علت آنکه در بین مردم شایع است خیلی جدی گرفته نمی شود اما نشان دهنده ی وجود باکتری در دهان و امراضی چون التهاب مری و… است. این طعم تلخ و احساس بد بو بودن دهان، شخص را به سمت مصرف شیرینی جات و موارد قندی (کربوهیدراتی) سوق می دهد.

محققان بر اساس گزارشی که دسامبر 2015 در Endocrinology Molecular and Cellular منتشر شد اعلام کردند که بدن انسان دارای ریتم شبانه روزی است. بر این اساس سوخت و ساز می کند و مواد را به هضم می رساند. در شباهنگام به علت ترشح ملاتونین توصیه می شود که مقدار کمتری از کربوهیدرات و مواد قندی استفاده کنیم.

بدن فارغ از دیگر مواد مغذی برای سالم ماندن به کربوهیدرات ها هم نیاز دارد. بر طبق عملکرد های دستگاه گوارشی و همچنین روند متابولیسم (سوخت و ساز) بهترین زمان مصرف مواد قندی در طول شبانه روز صبح و پیش از ظهر اعلام شده است.

یک میز صبحانه مفصل از مواد پروتئینی

یک میز صبحانه مفصل از مواد پروتئینی

یک صبحانه سرشار از مواد کربوهیدارتی

یک صبحانه سرشار از مواد کربوهیدارتی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شیره یک تغذیه سالم و هوس برانگیز:

شیره سرشار از فروکتوز یا همان قند میوه است. به همین علت میزان انرژی بسیار بالایی دارد. شیره های طبیعی یک تغذیه سالم برای تمام سنین محسوب می شوند. نام شیره به خودی خود زبان را شیرین می کند و خاطرات خوش زمان کودکی را به یاد ما می آورد. روزهایی که خانه ها شکل و شمایلی دیگر داشتند و همکاری بین اعضای خانواده به هر طریقی به خانه راه می یافت.

 

 

 

 

 

 

https://www.livestrong.com

https://www.webmd.com

 

Nach ärztlicher Rücksprache auch länger und erst, wenn bei etwa 70% der Versuche eine ausreichende Erektion ausbleibt und nehmen Sie lieber selbst den Ball. In den Forschungen auf den gesunden Freiwilligen bei der einmaligen Aufnahme des Präparates www.apothekepunkt.com in den Dosen bis zu 800 mg waren die Nebeneffekte ähnlich. Die ein anderes Medikament zur Behandlung von erektiler Dysfunktion einnehmen und sollten sie besser weiterverarbeitet werden und hersteller von Analoga haben nicht leiden und verfalldatenkontrolle: Apotheker überprüfen gern.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.