تغذیه, سلامت

چرا طب سنتی مصرف شیره را توصیه می کند؟

اگر هنوز برای سفارش شیره ارگانیک از فروشگاه اینترنتی رویای سلامت برای ساخت یک سفره تغذیه سالم تردید دارید در ادامه مطلب همراه ما باشید.

محصولات تراریخته با آینده ای نامعلوم:

در چند سال اخیر مهندسان ژنتیک با دستکاری های ژنتیکی در دی ان ای های موجودات، بار آوری  را چند برابر کرده اند. آن ها از این طریق گیاهان را در برابر آفت کش ها تسلیح و به طور کلی با هزینه ای کمتر مقدار فرآورده ها را زیاد و فروش را چندین برابر کردند.

این موجودات زنده که ژنومشان مورد اصلاح قرار گرفته است به اسم تراریخته یا ترانس ژنیک شناخته می شوند و تولیدکنندگان موظفند حتما بر روی برچسب کالا های فرآوری شده و قابل فروش این ویژگی را ذکر کنند.

پس از بررسی های متعدد دیده شد که کسانی که محصولات تراریخته استفاده کرده و می کنند بیشتر در معرض بیماری هایی چون سرطان قرار می گیرند. این عمل جدای در معرض خطر قرار دادن انسان چرخه ی زندگی جانداران در طبیعت را نیز دچار اختلال کرده است.

اگرچه تا کنون هیچ امراض جدیدی به وسیله خوردن مواد تراریخته ثبت نشده است؛ یا حساسیت خاصی را در انسان به وجود نیاورده اما از آنجایی که بروز تغییرات ژنی زمان بر است اکنون نمی توان به طور حتم دستور داد که این مواد در لیست تغذیه سالم قرار می گیرند؛ یا از صدمه داشتن مواد تراریخته صحبت کرد. باید منتظر شد تا بروز خطرات و علائم آن را در نسل های بعدی مشاهده کرد.

محصولات تراریخته

محصولات تراریخته

طب سنتی چه نظری نسبت به مصرف شیره ارگانیک در تغذیه سالم دارد؟

از آنجایی که شیره ارگانیک فروشگاه رویای سلامت به طور کاملا خالص از مواد درجه یک و ارگانیک تهیه می شود پس تمامی خواص همان میوه را هم در خود دارد. رویای سلامت بیش از هر چیزی به تغذیه سالم و تغذیه مقوی شما اهمیت می دهد.

اما شاید برایتان سوال باشد که طب سنتی درباره مصرف انواع شیره ارگانیک در تغذیه سالم چه نظری دارد؟

متخصصان فعال در زمینه طب سنتی و همچنین آشنا به مسئله تغذیه سالم پس از سال ها استفاده و دیدن نتایج اعلام می دارند که شیره میوه ها که به اصطلاح به آن دبس یا دوشاب می گویند هر یک خواص خاص به خود را دارند که می توان از هر کدام در درمان بیماری ها استفاده کرد.

بیماری هایی چون یرقان (زردی)، ناراحتی های عصبی، ضعف احشا، لاغری مفرط، سرفه های مزمن، انسداد شریان ها و امراض قلبی، وجود کک و مک بر روی پوست و درد های روماتیسمی را می توان با مصرف انواع شیره کنترل و درمان کرد.

از لحاظ طب سنتی شیره ارگانیک دارای طبع گرمی است و طبیعت “تری” دارد که افراد بسیاری می توانند از آن استفاده کنند. اما خوردن شیره در شخصی که دارای طبع گرم و خشک است باید با احتیاط صورت بگیرد. همچنین اگر از داشتن مرض قند (دیابت) رنج می برید شیره را به اندازه ی کم مصرف کنید.

روش تهیه شیره ارگانیک برای داشتن یک سفره از تغذیه سالم:

دست اندرکاران تولیدات شیره ارگانیک برای آنکه شما تغذیه سالم داشته باشید مدت زمان زیادی را صرف صبر کردن برای رسیدن میوه ی مورد نظر می کنند. تقریبا تمام میوه هایی که از آنها شیره ارگانیک تهیه می شود در فصل تابستان به بار می نشینند.

مثل شیره انگور، شیره خرما، شیره توت و… .

پس از این که میوه ها به رسیدگی کامل رسیدند یا اصطلاحا پخته شدند و طعم شیرین آن ها قابل احساس باشد از درخت چیده و به طور کاملا بهداشتی پاک و شسته می شوند. سپس آب میوه مورد نظر را می گیرند و روی حرارت قرار می دهند. این کار هم به روش های سنتی هم به روش های صنعتی انجام می شود. پس از تبخیر سه چهارم از حجم آب میوه، شیره ارگانیک میوه با طعمی شیرین و رنگی تیره با غلظتی مناسب برای فروش آماده و بسته بندی می شوند.

در گذشته این کار برای داشتن تغذیه سالم به روش سنتی انجام می شد که پس از جوشاندن آب میوه از جمله انگور روی شیره ی انگور خاک سفید می ریختند تا پالپ میوه ته نشین شود و در غیر این صورت شیره دارای ناخالصی می شد و دیگر شفافیت نداشت. همچنین پیشینیان معتقد بودند که اگر خاک سفید را به آن اضافه نکنند در حین جوش خوردن آب انگور ترش می شود و نجاست پیدا کنید.

این خاک را در اطراف روستا های ملایر استان همدان می توان به وفور یافت؛ همچنین می توان از عطاری ها هم تهیه کرد. پس از تهیه  آن را حرارت می دهند و به آب میوه انگور اضافه می کنند. حرارت دادن خاک از  آلودگی شیره انگور جلو گیری می کند.

یکی از مزیت های تهیه شیره ارگانیک به روش صنعتی حفظ مواد مغذی است. این کار سفره تغذیه سالم شما را سالم تر می کند چون با کم کردن درجه حرارت نسبت کمتری از این مواد در حین جوش خوردن از بین می روند و به همین دلیل تفاوت این شیره ها با نوع پخت خانگی در روشن تر بودن، رقیق تر شدن و نگه داری بیشتر مواد مغذی آن ها است.

خوب است بدانید علت تیره شدن رنگ شیره به خاطر سوختن قند های موجود در آب میوه ای است که در ابتدا روی شعله حرارت قرار گرفته بود.

شیره

شیره

 

اگر دنبال تغذیه سالم هستید به قند و شکر نه بگویید:

قند، شکر و شیرین کننده هایی از این دست متشکل شده از قند ساکاروز هستند. این هیدروکربن در بدن شکسته و به گلوکز تبدیل می شود که مورد استفاده تمامی سلول ها قرار می گیرد ولی شیره ارگانیک رویای سلامت از قند میوه یعنی فروکتوز برخوردار است. علاوه بر آن ریز مغذی هایی چون مواد پروتئینی، فیبرهای گیاهی، رنگدانه‌های گیاهی و آنتوسیانین‌ها هم در ساختار آن یافت می شود.

بنابر این به افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند یا پیش زمینه ی این بیماری را دارند توصیه می کنیم به جای استفاده از قند و شکر از مواد قندی طبیعی مثل شیره در رژیم تغذیه سالم شان استفاده کنند.

انواع قند و شکر

انواع قند و شکر