تغذیه

چرا باید از محصولات ارگانیک استفاده کنیم؟

معنای محصولات ارگانیک و اصطلاح ارگانیک چه می باشد؟

اصطلاح ارگانیک به نحوه رشد و فرآوری محصولات کشاورزی اشاره دارد. در حالی که این مقررات از کشوری به کشور دیگر متفاوت است ، در ایالات متحده آمریکا ، محصولات ارگانیک باید بدون استفاده از سموم دفع آفات مصنوعی ، ژنهای زیستی مهندسی شده (GMO) ، کودهای مبتنی بر نفت و کودهای مبتنی بر لجن فاضلاب کشت شوند.

دامهای ارگانیک پرورش یافته برای گوشت ، تخم مرغ و لبنیات باید به خارج از منزل دسترسی داشته باشند و به آنها خوراک ارگانیک داده شود. ممکن است به آنها آنتی بیوتیک ، هورمون رشد یا سایر محصولات جانبی حیوان داده نشود.

فواید محصولات  ارگانیک چیست؟

فواید محصولات ارگانیک

نحوه رشد یا پرورش غذای شما می تواند تاثیر عمده ای بر سلامت روانی و عاطفی شما و همچنین محیط داشته باشد. محصولات ارگانیک اغلب از مواد مغذی مفید مانند آنتی اکسیدان ها دارند و عاری از هر گونه مواد افزودنی و آلرژی زا می باشند.  افرادی که علائم آلرژی دارند اغلب با خوردن این محصولات ارگانیک علائم خود را کاهش و یا از بین می برند.

محصولات ارگانیک حاوی مقدار کمتری از سموم دفع آفات هستند. مواد شیمیایی مانند قارچ کش ها ، علف کش ها و حشره کش ها به طور گسترده ای در کشاورزی معمولی مورد استفاده قرار می گیرند و مواد باقیمانده روی غذایی که می خوریم باقی مانده است.

محصولات ارگانیک اغلب شیرین تر است زیرا حاوی مواد نگهدارنده ای نیست که باعث ماندگاری بیشتر آن شود. محصولات ارگانیک اغلب (اما نه همیشه) در مزارع کوچکتر نزدیک محل فروش آن تولید می شود.

کشاورزی ارگانیک برای محیط زیست بهتر است. شیوه های کشاورزی ارگانیک باعث کاهش آلودگی ، ذخیره آب ، کاهش فرسایش خاک ، افزایش باروری خاک و استفاده از انرژی کمتری می شوند. کشاورزی بدون سموم دفع آفات همچنین برای پرندگان و حیوانات اطراف و همچنین افرادی که در نزدیکی مزارع زندگی می کنند بهتر است.

مواد غذایی ارگانیک عاری از GMO است. ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی (GMOs) یا غذاهای مهندسی ژنتیکی (GE) گیاهانی هستند که DNA آنها به روش هایی تغییر یافته است.

محصولات ارگانیک چربی سالم تری دارد:

طبق یک مطالعه 2016 در ژورنال تغذیه بریتانیا ، محصولات ارگانیک می توانند حدود 50٪ اسیدهای چرب امگا 3 ، نوعی چربی سالم اشباع نشده از محصولات تولیدی معمولی داشته باشند. شیر ارگانیک آزمایش شده همچنین دارای چربی اشباع کمتری نسبت به غیر ارگانیک است.

نویسندگان این مطالعه می گویند این اختلافات از طریق پرورش دام ارگانیک ، با رژیم غذایی علفی و زمان بیشتر در خارج از منزل حاصل می شود. آنها معتقدند که تغییر از محصولات معمولی به ارگانیک باعث افزایش مصرف امگا 3 مصرف کنندگان بدون افزایش کالری کلی یا چربی اشباع شده می شود.

در تولید محصولات ارگانیک تمامی مراحل کشت و برداشت و دامداری طی یک چرخه ای به هم وصل هستند مثلا با تولید گیاهان ارگانیک و تغذیه دام ها از این گیاهان شیر و گوشت ارگانیک تولید می شود .

همچنین محصولات ارگانیک در تولید محصولات رویای سلامت تاثیر مستقیمی دارد . این محصولات طبیعی و دست ساز جایگزین محصولات کارخانه ای که حاوی مواد افزودنی است، شده است.

 

در بعضی موارد آنتی اکسیدان های بیشتر

در یک مطالعه شش ساله اخیر در مجله کشاورزی و مواد غذایی شیمیایی ، محققان دریافتند که پیازهای ارگانیک حدود 20٪ آنتی اکسیدان بالاتر از پیازهای معمولی دارند. آنها همچنین این تئوری را تئوری كردند كه تجزیه و تحلیلهای قبلی – كه بسیاری از آنها هیچ تفاوت در سطح آنتی اکسیدان آلی پیدا نمی کنند – ممكن است توسط دوره های مطالعه بسیار كوتاه و متغیرهای گیج کننده مانند آب و هوا خنثی شده باشند.

گای کراسبی ، استادیار کمکی تغذیه دانشکده بهداشت عمومی هاروارد چان می گوید: “این تحقیقات به خوبی انجام شده است.” اما وی خاطرنشان كرد كه این مطالعه خاص “فقط یك جنبه از فیتوشیمیایی ها را به خود اختصاص می دهد و نشان می دهد كه آنها در شرایط ارگانیک قابل بهبود هستند.” وی می افزاید ، این سوال که آیا غذاهای ارگانیک واقعا مغذی تر هستند ، هنوز جای بحث دارد. “اگر محققان اندازه گیری ویتامین یا مواد معدنی مختلف را انتخاب کنند ، ممکن است نتیجه متفاوتی پیدا کنند.”

سایت رویای سلامت رویای سلامتی را به واقعیت تبدیل کرده است و با معرفی و فواید محصولات ارگانیک سعی دارد از وجود بیماری های متفاوت جلوگیری کند مثلا با وجود محصولاتی همچون سویق و… می توانید سلامتی خود را تضمین کرده و حتی در برخی موارد موجب بهبودی خود شوید .

همه ما در هر سال شاهد بارداری هایی هستیم که در آن کودکان نارس یا بیمار متولد می شوند، مادران باردار با تغذیه مناسب می توانند جلوی خطرات ناشی از بارداری را گرفته و فرزندانی سالم از لحاظ جسمی و ذهنی به دنیا بیاورند.

حتما شما جمله معروفی که می گوید :”اندیشه ی سالم در بدنی سالم است” شنیده اید. هر چقدر تغذیه ای مناسب داشته باشید به مراتب جسم و روح شما در برابر تمامی بیماری های جسمی و روانی تضمین می شود.

شما با مصرف محصولات ارگانیک در هزینه ها و وقت خود صرفه جویی کرده اید. حتما می دانید که از نظر قسمت محصولات ارگانیک کمی گران تر از دیگر محصولات است . این گرانی به مراتب بسیار ارزان تر از ایجاد بیماری و هزینه های گزاف درمانی و به مراتب از دست رفتن وقت و انرژی می باشد و حتی در برخی موارد خسارت های جبران ناپذیر جانی و مالی به وجود می آورد.

رویای سلامت ارمغان بخش زندگی سالم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.