تغذیه

روغن زیتون، پادشاه روغن های گیاهی

آیا می دانید روغن‌های صنعتی مثل روغن‌های جامد و مایع که رواج زیادی دارد منشاء بسیاری از بیماری‌ها می‌باشد؟ روغن زیتون به سلطان روغن‌های گیاهی معروف است و دارای آهن،  منیزیم و ویتامین‌های b ،a و انواع آنتی‌اکسیدان ها می‌باشد و به همین علت دارای خواص و فواید زیادی برای سلامتی و زیبایی انسان است.

روغن مصرفی مردمان برخی کشورها به خصوص کشورهای مدیترانه ای و به خصوص اسپانیا روغن زیتون است به خاطر مصرف این روغن مردمان این مناطق بالاترین طول عمر و کمترین درصد بیماری های قلبی را در جهان دارند، درصد بالایی از روغن زیتون مصرفی مردم اسپانیا برای سرخ کردن و پخت و پز از نوع روغن بکر است.

حالا بیایید کمی با خواص روغن آشنا شویم روغن زیتون از مسمومیت جلوگیری می‌کند و سلامت قلب شما را تضمین می‌کند، اگر یک لیوان آب را با کمی از روغن مخلوط کرده و ناشتا میل کنید باعث دفع سنگ کیسه صفرا می‌شود، بدن را قوی می‌کند و مسکنی است برای دردهای سیاتیک و زانو.

این روغن درمان خوبی برای یبوست می‌باشد، از صابون این روغن برای موهایی که ریشه ضعیفی دارند استفاده می‌شود زیرا سبب تقویت و لطافت می‌شود، مصرف این روغن که اصلی ترین چربی سالم است و تا حد زیادی احتمال سرطان و دیابت را پایین می‌آورد بسیار توصیه می‌شود.

این روغن مفید و موثر گزینه خوبی برای کاهش وزن است چربی های تکثیر نشده‌ای مانند روغن زیتون می‌توانند در سوزاندن کالری کمک‌کننده باشند . روغن زیتون درمان خوبی برای کسانی است که کبد چرب دارند که این روزها تعداد آنها به دلیل مصرف فست‌فودها، استرس‌های بالا و کم تحرکی روز به روز رو به افزایش است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.