سلامت

همه چیز درمورد لوازم آرایشی گیاهی

مزایای استفاده از لوازم آرایشی گیاهی

یکی از محصولاتی که اخیرا وارد بازار فروش شده است، لوازم آرایشی گیاهی است. آرایش بخشی جدایی ناپذیر از زندگی افراد در سراسر جهان است. گاهی اوقات لوازم آرایشی مدت ها بر روی صورت می ماند. استفاده از وسایل نامناسب نه تنها جنبه زیبایی برای فرد به دنبال ندارد بلکه به مرور زمان اثرات نامناسبی نیز بر پوست فرد باقی خواهد گذاشت. به همین منظور بسیاری از تولید کنندگان لوازم آرایش سعی می کنند برای افزایش کیفیت محصولات خود از مواد طبیعی و ارگانیک استفاده کنند. گیاهان دسته ای از مواد هستن که آثار مخرب کمتری برای انسان به دنبال دارند و از سازگاری پوستی بیشتری برخوردارند. مزایای استفاده از لوازم آرایشی گیاهی سبب شده بسیاری از تولید کنندگان اقدام به تولید و عرضه لوازم آرایشی گیاهی کنند. ما نیز لوازم آرایشی گیاهی با کیفیت و دارای ماندگاری بالا را برای مصرف افراد مختلف در وب سایت خود عرضه می کنیم.

دلایل استفاده از لوازم آرایشی گیاهی

بسیاری از محققین در مورد ضرر استفاده مداوم و طولانی مدت از لوازم آرایش اتفاق نظر دارند. اما گاهی اوقات بنا به دلایلی نمی توان از آرایش اجتناب کرد. تنها راهی که برای حفظ سلامت پوست وجود دارد استفاده از برندهای معتبر لوازم آرایشی گیاهی است. با این عمل می توان ضرر محصولات آرایشی را به حداقل و گاهی به صفر رساند. دلایل زیادی برای استفاده از لوازم آرایشی گیاهی وجود دارد که در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم.

سازگاری لوازم آرایشی گیاهی با محیط زیست

امروز با گسترش اطلاعات همه می دانید که در ساخت انواع لوازم آرایش از مواد نفتی استفاده می شود. حتی سرب و آلومینیوم نیز در برخی لوازم آرایشی وجود دارد. سرب از مواد سرطان زاست. علاوه بر این اگر باقی مانده این لوازم در محیط زیست رها شود به علت تجزیه دیرهنگام سبب افزایش آلودگی و تخریب محیط زیست می شوند. اما لوازم آرایشی گیاهی به دلیل اینکه از خود طبیعت منشا می گیرند سازگاری بالایی با محیط زیست دارند. باقیمانده آنها نیز به سرعت جدی می شود. حت اگر جذب کند هم باشد ضرری متوجه طبیعت و محیط زیست یا حیات وحش نخواهد شد.

بی ضرر بودن لوازم آرایشی گیاهی

اکثر برندهای لوازم آرایش به منظور افزایش دوام و ماندگاری محصولات خود از مواد شیمیایی استفاده می کنند. ماندگاری این محصولات سبب می شود مدت زمان طولانی روی پوست باقی بماند در نتیجه به مرور باعث افزایش آلرژی می شود. دو مورد از مواد شیمیایی بکار رفته در لوازم آرایشی پارابن و پتالاس هستند. مصرف این دو ماده احتمال ابتلا به سرطان و دیابت را به شدت افزایش می دهد. اما در لوازم آرایشی گیاهی فقط از مواد ارگانیک استفاده می شود که احتمال ایجاد عارضه در آنها صفر است.

استفاده از مواد معطر طبیعی در ساخت لوازم آرایشی گیاهی

ممکن است بوی معطر یکی از دلایل انتخاب لوازم آرایش برای افراد باشد. اما در لوازم آرایش معمولی از مواد مصنوعی و گاهی شیمیایی برای معطر سازی محصولات استفاده می شود. این مواد شیمیایی در موارد زیادی برای سلامتی مضر هستند. بیماری های نظیر سرطان، اختلالات عصبی و انواع آلرژی ها می تواند در اثر استفاده از لوازم آرایشی شیمیایی در فرد تشدید شود. اما در لوازم آرایشی گیاهی از روغن های معطر و اسانس های طبیعی برای عطر محصولات استفاده می شود. این مواد نه تنها برای پوست ضرر ندارند بلکه در بسیاری موارد عرضه های پوستی را درمان کرده و ظاهر پوست را شاداب تر می کنند.

استفاده از مواد مغذی پوست در لوازم آرایشی گیاهی 

استفاده از مواد و روغن های ارگانیک در ساخت لوازم آرایشی

استفاده از مواد و روغن های ارگانیک در ساخت لوازم آرایشی

 

به علت قابلیت پوست در جذب مواد، استفاده از لوازم شیمیایی سبب می شود پوست به تدریج حالت فرسایشی و افتادگی پیدا کند. علاوه بر این جذب بسیاری از مواد شیمیایی عارضه به دنبال دارد. در لوازم آرایشی گیاهی از موادی مانند روغن کاکائو، جنسینگ، رز، چای سفید، انگور، هلو، و دانه انار استفاده می شود. این مواد علاوه بر تامین رطوبت بدن با خاصیت آبرسانی خود، حاوی آنتی اکسیدان نیز هستند. آنتی اکسیدان ها خاصیت ضد سرطان دارند. علاوه بر این سبب انعطاف پذیری پوست می شوند و کلاژن سازی را نیز تحریک می کنند. استفاده از مرطوب کننده های گیاهی برای زیرسازی در آرایش می تواند موثرترین راه برای حفظ سلامت پوست و ماندگاری آرایش باشد.

تاخیر روند پیری پوست با لوازم آرایشی گیاهی

استفاده از مواد ارگانیک در لوازم آرایش گیاهی، حالتی محافظت کننده برای پوست ایجاد می کند. مواد معدنی مانند اکسید تیتانیوم، اکسید زینک و اکسید آهن به صورت طبیعی در مواد موجود در لوازم آرایشی گیاهی وجود دارد. این مواد سبب افزایش طراوت پوست انسان می شوند. علاوه بر این لوازم آرایشی گیاهی دارای مقادیر زیادی ویتامین ث هستند. نقش ویتامین ث در کاهش روند پیری پوست اثبات شده است. استفاده از لوازم آرایشی گیاهی با حفظ پوست در برابر اشعه های خورشید و تغذیه و آبرسانی مناسب برای پوست سبب شادابی و جوانسازی پوست می شود.

ایجاد نرمی و پوشش مناسب لوازم آرایشی گیاهی

بسیاری از مصرف کنندگان تمایل دارند لوازم آرایش سبب صافی پوست آنها شود. در ضمن تمایل دارند این مواد پوشش ضخیمی بر روی صورت ایجاد نکنند. بسیاری از مواد شیمیایی ممکن است پوشش دهی خوبی داشته باشند. اما مصرف این مواد سنگینی و خفگی را در پوست ایجاد می کنند. که این مورد عدم رضایت مصرف کننده را به دنبال دارد. اما لوازم آرایشی گیاهی به دلیل وجود دامنه زیادی از مواد معدنی مناسب و مغذی برای پوست علاوه بر پوشش دهی مناسب، حالت نرمی و لطافت را در پوست ایجاد می کنند.

شما با استفاده انواع مختلفی از لوازم آرایشی گیاهی علاوه بر زیبایی پوست می توانید سلامت آن را نیز تامین کنید. ما در این وب سایت محصولاتی را برای شما عرضه می کنیم که علاوه بر استفاده از محصولات صد درصد گیاهی با استفاده از مدرن ترین فناوری ها ساخته شده اند. استفاده از این مواد سبب می شود شما به مرور زمان شاهد تاثیرات مثبت این محصولات باشید.