رسانه ها

متن مصاحبه روزنامه

متن مصاحبه روزنامه خراسان

اغلب تولیدات غذایی و دارویی که فرمولاسیون ؛فراوری و عرضه میگردد،در طول زمان و با گسترش و پیشرفت علم ؛اصلاح ،ویرایش ویا به طور کلی از چرخه مصرف ، حذف میگردند؛در واقع علم ناقص بشری و عدم احاطه به خواص و مضرات مواد و عناصر اولیه ،سرمنشاء این حذف و اصلاح میباشد.

احتمالا شما هم شنیده و یا دیده اید که مثلا فلان دارو یا مکمل غذایی مرسوم در یک برهه زمانی ،از سوی متخصصین غذایی و بر اساس آخرین پژوهشهای علمی انجام شده ،مطرود ،غیرقابل استفاده و حتی دارای عوارض  زیان اور ،معرفی میگردد….

با مجموعه ای آشنا شدیم که مستندات علمی فرمولاسیون محصولات تولیدی خود را از گنجینه وحی الهی و کلام معصومین علیهم السلام؛استخراج نموده و در این زمینه تحقق رویای یک تحول عظیم در عرصه سلامت را دنبال میکنند.

شرکت رویای سلامت،اولین وتنهاترین شرکت  تولید کننده سویق با مجوز سازمان غذاودارو وزارت بهداشت در ایران.

به سراغ این کارآفرینان میرویم تابرایمان از مشروح محصولاتشان بگویند.

اقای عسکرزاده سلام؛یک معرفی مختصر و اینکه بفرمایید رویای سلامت از کجا شروع شد؟

سلام

محمدرضا عسکرزاده هستم دارای مدرک کارشناسی مدیریت،رییس هیات مدیره شرکت رویای سلامت.

حدود 7سال قبل در سال 1390به واسطه حضور در کلاسهای علمی پیرامون غذای سالم در فرهنگ و سیره مکتب تشیع ،با محصولی به نام سویق( تفت داده غلات که به روش خاصی فراوری میگردد) اشنا شدم که در کتاب بحارالانوار  مرحوم علامه مجلسی( رحمه الله علیه) یک باب مجزا ( باب الاسوقه و انواعها ج 63 بحارالانوار)به آن اختصاص  داده شده است.

حدود یک سال کار بررسی علمی و تخصصی این محصول آسمانی در محضر اساتید و پزشکان مجرب ومتخصص؛زمان برد.

این محصول تمام ویژگی های مورد نیاز یک مکمل غذایی را دارا بوده و به عنوان یک غذای فراسودمند( غذای فراسودمند،محصولی است که علاوه بر خاصیت غذایی ،برای سلامت و پیشگیری از بیماری  نیز کاربرد دارد)  قابلیت تولید انبوه را داشت.

در راستای همین تحقیقات علمی ،با یکی از عزیزانی که در زمینه ماشین آلات تولیدی تخصص داشتند آشنا شدم _ اقای محمد هنری کارشناس ومتخصص ماشین آلات صنعتی_ .

در مدت زمان کوتاهی در یک تصمیم  مشترک ،رویای سلامت را به ثبت رساندیم.ایشان مدیرعامل شرکت رویای سلامت منصوب شدند و از اینجا به بعد با سرعت بیشتری کارها در حال برنامه ریزی و انجام قرار گرفت.

رویای سلامت را با چه هدفی متولد کردید؟

رویای سلامت برای ما در نگاه اول تولید یک محصول نبود ،ما با هدف اصلاح سبک زندگی ،رویای سلامت را استارت زدیم ،ولی آنقدر فواید و خواص سویق زیاد و گسترده بود که تصمیم گرفتیم به صورت تخصصی،اصولی و قانونی پایه های تولید و فراوری این محصول را محکم کنیم.

سویق چیست ؟ چه خواصی دارد؟و برای چه کسانی خوب است؟

سویق تفت داده غلات کامل(دانه وسبوس) و حبوبات است که به روش خاصی فرآوری میگردد،

خواص سویق ریشه در کلام وحی داشته به گونه ای که فرموده اند سویق خوراک انبیا و مرسلین است ،وقتی میگوییم یک محصول اسمانی است یعنی علم بشری نمیتواند تمام خواص این محصول را شناسایی کند و گسترده مصرف آن از 6 ماه شروع شده و تا روزی که در این دنیا باشیم میتوانیم از آن استفاده کنیم .

سویق یک غذای هوشمند است به این معنا که چنانچه  فردی گرسنه باشد اورا سیر و چنانچه سیر باشد باعث هضم غذا میشود( مضنون روایت امام رضا علیه السلام).

مصرف سویق جهت کودکان و بانوان باردار وشیرده بسیار مورد تاکید است.

اینکه میفرمایید تولید سویق را به صورت تخصصی ،اصولی و قانونی شروع کردید ،چقدر طول کشید؟

ما برای اینکه به تولید محصول به صورت انبوه برسیم ،بایستی بازارسازی علمی میکردیم ،محصول هم به گونه ای بود که حتی تلفظ اسم آن برای خیلی ها ،حتی بعضا عطارها ،معمول و آشنا نبود،چه برسد به خواص و…

از تابلو فروشگاه شروع کردیم:

سویق فروشی ناب

جالب بود،هر روز تعدادی از زن و مرد می آمدند و سوال میکردند آقا این چیه روی تابلو نوشتید؟ چی هست؟ خوردنیه ؟ پوشیدنیه؟ ….تلفظ اسم سویق هم خود داستانی بود که بعضا موجب خنده ما میشد ….توضیح میدادیم ،مشتری میشدند و سویق میشد پای ثابت مصرف غذایی خانواده ،سویق رو همراه شیر،انواع معجون ،اسموتی ،فرنی ،کتلت ،سوپ و یا به تنهایی جهت استفاده معرفی میکردیم.

حال بماند که طولی نکشیدبا دستور مقامات قضایی و به دلیل معنی دیگری که در لغت نامه کلمه سویق داشت ( سویق در لغت نامه به معنی شراب هم آمده ) ،مجبور شدیم تابلو مغازه رو جمع کنیم.

خلاصه 5 سال طول کشید که همزمان با تولید سنتی این محصول توانستیم مجوز رسمی تولید از وزارت بهداشت را نیز دریافت نماییم.

جناب اقای هنری _ مدیرعامل محترم شرکت رویای سلامت _ بفرمایید جهت گرفتن مجوزهای سازمان غذا ودارو وزارت بهداشت ،چه اقداماتی لازم بود که انجام شود؟

سویق به صورت سنتی در خیلی از واحدهای تولیدی خانگی و کارگاهی در نقاط مختلف کشور در حال تولید میباشد،ولی همانطور که اشاره شد، تصمیم  رویای سلامت ،بر تولید اصولی و قانونی این محصول بود که نیازمند تاییدیه های لازم از مبادی ذیربط بویژه بهداشت بود.با توجه به تبلیغاتی که از سوی طب اسلامی و اساتید مربوطه در خصوص این محصول انجام شده بود ،بازار نسبتا خوبی برا عرضه محصول شکل گرفته بود ومتاسفانه بعضا افراد سودجو تولیداتی را بدون آشنایی با فرآوری دقیق محصول و با مواد اولیه فاقد ویژگی های لازم ( استفاده از آرد نانوایی،غلات و حبوبات( بدون سبوس) وحتی از نوع تراریخته و…) و بدون رعایت موازین بهداشتی ،تحویل مشتریان تشنه این محصول میکردند….

مجموعه رویای سلامت با طراحی خط تولید کاملا بهداشتی ،علاوه برانطباق با استانداردهای معاونت غذا ودارو وزارت بهداشت ،به منظور حصول اطمینان مصرف کنندگان ،به صورت اختیاری تحت نظارت و پوشش بازرسین فنی  شرکت بازرسی  پارس گواه ( مورد تایید اداره ملی استاندارد ایران ) که نماینده انحصاری شرکت Bcs آلمان در ایران نیز میباشد ،قرار گرفت و بعد از تهیه و تامین  الزامات و استانداردهای بین المللی  ،موفق به اخذ گواهینامه ارگانیک از شرکت مذکور ، گردید.که البته در انجام این مراحل حمایت ها و پیگیری مسوولین شهرستان بجستان اعم از اعضای محترم شورای اسلامی،شهرداری و بویژه شخص فرماندار محترم ،بسیار نافذ وکارساز بود که امیدوارم در تمامی ادارات دولتی ،این حمایت ها از تولیدکنندگان دریغ نشود.

مجوز ارگانیک محصول شما ،چگونه موجب اطمینان مصرف کنندگان میشود؟

داشتن مجوز بهداشت جهت محصولات غذایی اجباری بوده وهر گونه تولید و عرضه مواد غذایی فاقد مجوز بهداشت در قوانین جمهوری اسلامی ایران یک جرم محسوب میشود ،ولی اخذ گواهینامه ارگانیک ،و تولید بر اساس استانداردهای ارگانیک کاملا اختیاری بوده و الزامات و مقررات صدور آن که نشانگر بالاترین درجه کیفیت مواد غذایی تولید شده میباشد ،بسیار سخت و دقیق میباشد.

به عنوان نمونه محصول سویق تولیدی به صورت تصادفی انتخاب و باقیمانده میزان سموم که معمولا درکشت  غلات و حبوبات  استفاده میشود ،مورد ارزیابی ازمایشگاههای مورد تایید اداره استاندارد قرار گرفت که خوشبختانه در تمامی آیتم های آزمایش شده با افتخار صفر گرفتیم.

و علت آن هم این است که گندم و جو مصرفی در تهیه سویق رویای سلامت از نوع دیم بوده که علی رغم تهیه سخت آن به دلیل کمبودهای ناشی از خشکسالی های اخیر و همچنین قیمت بالای آن ،به جهت گرفتن صفری که عرض کردم ، دقت و وسواس به خرج داده شده که حتما دیم وبدون انواع سم و کود باشد.

علاوه برآن در بحث بسته بندی بر اساس استانداردهای ارگانیک ما مجاز به استفاده از مواد نگهدارنده نمیباشیم ،استفاده از گاز ازت که به ظاهر یک گاز خنثی میباشد ،یک اقدام مورد تایید وزارت بهداشت بوده و در صنایع بسته بندی کاربرد متداول و فراوان دارد،و تزریق آن به داخل نایلون بسته بندی موجب عدم فساد محصول در شرایط دمایی و گذشت زمان میگردد_بسته بندی چیپس و پفک اگر دقت بفرمایید مقداری به اصطلاح هوا دارد که از همین گاز استفاده شده_در این خصوص ما به دلیل عدم رعایت شرایط دمایی در فاصله تولید تا مصرف ،که بعضا محصول دچار تارزدگی و تغییر مزه میگردد،از سوی مشتریان مورد بازخواست و انتقاد قرار میگیریم ،که البته با توضیح فرآیند(عدم استفاده از گاز ازت) قانع میشوند وعلاوه بر آن حتی  روی بسته بندی قید کرده وفروشندگان را مکلف به پس گرفتن در صورت تغیر حالت ظاهری نموده ایم.

در هر حال این پروسه یک درگیری همیشگی برای مجموعه دارد ولی چاره ای نیست ،تولید و عرضه محصول ارگانیک سختی های خاص خودش را دارد که ارزشش هم به نظر من به همین هاست.

آقای عسکرزاده از سویق برایمان بیشتر بگویید

سویق یک خوراک اسمانی است و لذا در خصوص اثر بخشی و فواید آن برای بدن هیچ گونه تردیدی نیست ولی به جهت تهیه مستندات علمی ما این محصول را در دقیق ترین و به روزترین آزمایشگاههای مورد تایید سازمان غذا ودارو، آنالیز کرده و علاوه بر اثبات ارگانیک بودن ،میزان ونوع عناصر مغذی وهمچنین درصد ارزش روزانه مواد مغذی

 Dailly Value

( که به اختصار Dv نامیده میشود)را مشخص نموده ایم.

نتایج ازمایشات و آنالیزها بسیار شگفت انگیز میباشد.

به طور مثال وقتی DV% فولیک اسید و ویتامین6 B ( دو عنصری که پای ثابت نسخه های پزشکان جهت بانوان باردار و شیرده میباشد) را در سویق 5 گیاه ( مخصوص مادر و کودک)  اندازه گیری کردیم ( DV%  اسید فولیک %55.8 و برای ویتامین6 B مقدار %89.3)،واقعا اشک درچشمانمان حلقه زد که چقدر زیبا ،دقیق و عالمانه 14 قرن پیش ،معصومین علیهم السلام ،با تکیه و تاکید بر مصرف سویق برای بانوان باردار و شیرده( و همچنین کودکان) ،نیازشان را به این دو عنصر حیاتی برای  این دوران خاص( بارداری و شیردهی) تبیین و تامین  فرموده اند.

( مصرف سویق برای کودکان علاوه بر فواید زیادی که دارد ،وزن گیری و استخوان سازی آن خیلی ملموس است.)

آقای هنری چه تعداد افراد در مجموعه شما شاغل هستند و ظرفیت تولید شما چه میزان است؟

واینکه آیا محصول دیگری مثل سویق دارید که جهت تولید آن اقدام کنید؟

در حال حاضر در شرکت رویای سلامت ،تعداد 56 نفر به صورت مستقیم شاغل هستند ؛ ظرفیت تولید کارخانه   سالیانه 1500 تن انواع سویق میباشد .

هم اکنون تعداد8 مدل انواع سویق مخصوص کودک و مادر( ترکیب شده با انواع میوه و شیرین شده با شکر قهوه ای) و همچنین  8 مدل انواع سویق تک ( جو ؛گندم ، عدس ،نخود، و…) و نیز 14 مدل انواع سویق ترکیبی ( ترکیب شده با گیاهان دارویی که متناسب با انواع بیماری های شایع نظیر : دیابت ،کبد چرب ،چاقی ،لاغری،پوکی  استخوان ،کم خونی و…فرمولاسیون شده و به عنوان یک غذادارو( مکمل غذایی درمانی) مصرف میشود) تولید میگردد.

علاوه بر این انواع عسل ،انواع شیره و انواع روغن( زیتون ،کنجد ) نیز بسته بندی میگردد.

تولید لباس زیر ویژه بانوان ( سوتین)با الیاف نخی و تقویت شده با نمد،از دیگر تولیدات رویای سلامت میباشدکه به واسطه خواص استثنایی که دارد در سلامت بانوان و پیشگیری از سرطان سینه  نقش بسزایی دارد.( انواع لباس مخصوص بانوان برای سینه از الیاف نفتی و نایلونی تهیه میشود که زمینه ساز سرطان سینه و مشکلات پوستی و عفونی…. میباشد)

در خصوص تولید  محصول جدید بایستی عرض کنم که ما در زمینه سبک زندگی آسمانی، بالای 14000روایت از معصومین علیهم السلام داریم که بخشی از این احادیث در کتابی تحت عنوان احادیث پزشکی نوشته استاد ری شهری ،جمع آوری شده است، رویای سلامت بنا به هدفی که در ارائه سبک زندگی اسمانی دنبال میکند،   در حال طی مراحل تست نهایی و نتیجه گیری در خصوص یک محصول بسیارپرکاربرد میباشد ،اتفاقا این محصول  از پشتوانه روایی بسیار قوی نیز برخوردار است، خمیردندان طبیعی ،بدون یک گرم ماده شیمیایی و فرمولاسیون شده با نظر مستقیم متخصصین حاذق دندانپزشکی ،که ان شاالله به زودی و با همت مسوولین ذیربط ،این محصول که  اماده تولید انبوه میباشد ،روانه بازار مصرف خواهد شد.

اقای عسکرزاده، رتبه و جایگاه محصولات شما در کشور به عنوان یک مکمل غذایی چند است؟

صفر

عنایت بفرمایید مشابه محصول ما ( غذای کودک با غلات ) در آلمان و امریکا و سوید و…تولید میشود ،که اتفاقا توسط چند شرکت تجاری ولبنی  داخلی  این محصولات با قیمتی حداقل 4 برابر محصولات رویای سلامت ،و با صرف هزینه فراوان و خروج ارز و….وارد این کشور شده ،و در کنار انواع غذای کودک با انواع مارک و برند  و غذاهای مکمل ویژه ورزشکاران( که همگی وارداتی میباشد ) در داروخانه ها و هایپرمارکت ها به فروش میرسد.

جایگاه من در اینجا صفر است.

خیلی هم بررسی این مطلب سخت نیست ،یک سری به قفسه داروخانه ها بزنید ،مطلب کاملا مشخص و هویدا است.

بنده با  مستندات علمی عرض میکنم که انواع محصولات یاد شده از نظر : مواد نگهدارنده ،مواد شیمیایی به کار رفته در فرمولاسیون ، تراریخته بودن مواد اولیه ، %DV مواد مغذی و…..اصلا و به هیچ عنوان قابل مقایسه با محصولات تولیدی رویای سلامت نیست.

یک مطلبی را عرض کنم که بیشتر عمق پتانسیل سویق رویای سلامت تبیین شود ، ببینید ما در سیستم تغذیه اسلامی یک نشان واستاندارد حلال داریم که نشان دهنده مورد تایید بودن همه الزامات شرعی برای تولید محصول غذایی میباشد ، همین نشان و استاندارد در شریعت یهود ، تحت عنوان کاشر(یا کوشر) فعال میباشد ،و مطلب اینجاست که سویق در اسراییل دارای نشان کاشر بوده و در شریعت این فرقه ضاله،غاصب و جعلی  ،مصرف آن برای پیروانشان بسیار مورد تاکید و توجه است.

این یعنی سرقت علمی فرمولاسیون محصولات نابی که در اسلام حقیقی مورد تاکید است ،سرلوحه این آیین جعلی و سرتاپاکذب صهیونیستی بوده و از آن جالب تر اینکه این محصول مثل انواع قرص و داروهای شیمیایی نیست(داروهای  بدون مجوز کاشر!!!!!!!!!)  که تولید انبوه و صادرات داشته باشند،بلکه محدود به مصرف پیروان خودشان میباشد.

علاوه بر دلایل و مستندات علمی فوق که تنها گوشه ای از انبوه دلایل میباشد ،شعار امسال _ رونق تولید _که مقام معظم رهبری با انتخاب آن یک روحیه مضاعفی به ما تولید کننده ها مرحمت فرمودند، و همچنین  پشتوانه روایی قوی ای که محصولات سویق رویای سلامت دارد ، میطلبد تا عزیزان دست اندرکار ، به صورت ویژه و به جهت تحقق اهداف ملی و جلوگیری از واردات بی رویه محصولاتی که مشابه تولید داخلی داشته  و به جهت رونق اشتغال جوانانی که واقعا با تکیه بر آینده ای روشن ،  تولید میکنند،مجموعه های بومی و داخلی نظیر رویای سلامت را ،حمایت کنند.

آقای عسکرزاده رویای سلامت به چه می اندیشد؟

رویای سلامت یک واحد تولیدی صرف نیست،یک سبک زندگی جدید ویک تحول آگاهانه در مصرف مواد غذایی،برگرفته از ناب ترین،پاک ترین ،و دقیق ترین منبع علمی جهان هستی ،یعنی فرمایشات معصومین علیهم السلام ،است.

رویای سلامت با پیشرفت علم و کاووش های بشری ، به واسطه معدنی که به آن متصل است ،بدون تردید روز به روز شکوفاتر و جذاب تر خواهد شد .

رویای سلامت اندیشه ای سبز دارد که در نگاه یار سفر کرده ،سخت گرفتار است.

شعار ما : غذای سالم ،منتظر سالم

یک سبک زندگی آسمانی است که رویای سلامت در پی تحقق ان بوده ،هست و خواهد بود ان شاالله.