تغذیه, سلامت

فواید مصرف روزانه غلات صبحانه برای کودکان

صبحانه، وعده غذایی مهمی برای تامین نیازهای کودکان به فیبر، کلسیم و آهن مورد نیاز است. اگر کودک غلات مصرف نکند، به سختی می‌توان به این نیازها پاسخ داد. در اینجا 5 دلیل برای استفاده از غلات صبحانه را بیان می‌کنیم:

  • راحتی: غلات آماده، وعده غذایی است که به آسانی و سریع آماده می‌شود. غلات را می­توان در کمتر از 1 دقیقه آماده کرد. می‌توانید آن را با شیر و میوه نیز مصرف کنید.
  • بسیار مغذی: غلات حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی بسیاری هستند و به همین دلیل است که افرادی که غلات را به عنوان صبحانه خود انتخاب می‌کنند، بیشتر از افراد دیگر به مواد مغذی موردنیاز بدن خود می‌رسند.
  • فیبر فراوان: غلات صبحانه یکی از بهترین منابع فیبر غذایی هستند. فیبر کمک می‌کند تا کودک احساس سیری کرده و روند گوارشی بهتری داشته باشد.
  • غنی از آهن: غلات صبحانه اولین منبع غنی از آهن در رژیم غذایی کودکان است. به خصوص کودکانی که به سختی کلسیم و آهن موردنیاز بدن خود را بدست می­آورند. یک کاسه غلات صبحانه با شیر حدود 30% نیاز روزانه آن­ها را تامین می­کند.
  • BMIسالم: مطالعات نشان داده‌اند که کودکانی که غلات صبحانه مصرف می‌کنند، BMI (شاخص توده بدنی) کمتری نسبت به کودکانی دارند که غلات صبحانه یا به طور کلی صبحانه مصرف نمی‌کنند. قانون کلی به این صورت است: دانه­ها + لبنیات+ میوه­ها. اگر کودک شما تخم مرغ یا ماهی دوست دارد، می‌توانید پروتئین را جایگزین میوه کنید.

 

کلمات کلیدی: غلات صبحانه، صبحانه، غلات، فیبر، کودک، صبحانه کودک

منبع

https://www.practicalparenting.com.au/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.